Święcenia prezbiteratu 25 maja 2017 r.

Święcenia prezbiteratu 25 maja 2017 r.

W czwartek 25 maja w katedrze łódzkiej J.E. Ksiądz Biskup Marek Marczak, Administrator Archidiecezji Łódzkiej, wyświęcił na kapłanów siedmiu diakonów Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Wraz z Administratorem Eucharystię sprawowało kilkudziesięciu kapłanów. Wśród nich byli Ksiądz Arcybiskup Senior Władysław Ziółek, Ksiądz Biskup Senior Adam Lepa oraz Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski, a także wychowawcy i profesorowie WSD.

Zwracając się do kandydatów do kapłaństwa, biskup Marczak pytał: „Czy usłyszeliście dziś pytanie, które zadał wam Jezus: czy kochasz mnie? Czy miłujesz mnie? Czy odpowiedzieliście Mu z głębi waszego serca? Tak Panie, Ty wiesz, że Cię kocham! Tak Panie, Ty wszystko wiesz! Oto za chwilę Chrystus powie wam, idźcie i głoście moją Ewangelię. Idźcie i paście owce z mojej trzody. On jest Pasterzem owiec, do których posyła was dziś poprzez Kościół. Nie jesteście najemnikami. Nie jesteście wynajętymi do pracy urzędnikami. Jesteście tak jak On, pasterzami. Idźcie i kochajcie tych, do których On was posyła. Idźcie i paście na wzór Chrystusa, który życie oddaje za swoje owce!” – zakończył biskup.

 

 

 

 

 

 

Po modlitwie święceń, poprzedzonej odśpiewaniem litanii do Wszystkich Świętych, kiedy kandydaci do święceń leżeli przed ołtarzem krzyżem, po nałożeniu rąk na głowy neoprezbiterów, namaszczeniu dłoni Krzyżmem, wręczeniu pateny i kielicha mszalnego, a także przekazaniu znaku pokoju, neoprezbiterzy dołączyli do ołtarza, przy którym wraz z biskupami sprawowali pierwszą w życiu Eucharystię.

 

 

 

 

 

 

Nowo wyświęconymi księżmi Archidiecezji Łódzkiej są:

  • ks. Rafał Balcerzak (par. MB Częstochowskiej w Zelowie),
  • ks. Maciej Chodowski (par. NMP Królowej Polski w Łodzi),
  • ks. Rafał Dobrowolski (par. św. św. Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi),
  • ks. Łukasz Glapiński  (par. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Pabianicach),
  • ks. Piotr Markowicz (par. Najświętszej Eucharystii w Łodzi),
  • ks. Piotr Niedzielski  (par. Najświętszego Sakramentu w Łodzi),
  • ks. Dominik Sujecki par. (Najświętszego Sakramentu w Łodzi).

 

 

 

 

 

 

Po Mszy Świętej neoprezbiterzy Kościoła łódzkiego dali się do Kurii Metropolitalnej, gdzie Administrator Archidiecezji wręczył im dekrety mianujące ich wikariuszami w parafiach, do których trafią po wakacjach.