Sztafeta powołaniowa w Sędziejowicach

Sztafeta powołaniowa w Sędziejowicach

W piątek, 20 października A.D. 2017, we wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera, do parafii św. Marii Magdaleny i św. Klemensa I Rzymskiego w Sędziejowicach dotarła sztafeta powołaniowa, czego charakterystycznym znakiem była miniatura figury Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, znajdującej się w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi. O godz. 16.30 wspólna modlitwa różańcowa, a po niej Msza święta o Miłosierdziu Bożym. W parafii w Sędziejowicach modlitwa o powołania zanoszona była w szczególnym czasie parafialnych Misji Miłosierdzia, którym przewodniczył ojciec jezuita.

Na Eucharystię przyjechało trzech kleryków: Adrian Matuszewski (V rok), Adrian Piechol (III rok) i Konrad Świnoga (II rok) wraz z Prorektorem łódzkiego Seminarium, Ks. Kan. drem Jackiem Kacprzakiem, który przewodniczył wspólnej modlitwie.
W homilii rekolekcjonista zaprosił nas, byśmy nieustannie modlili się o powołania, szczególnie spośród młodzieży parafii. Wspomniał też o hisotorycznych wydarzeniach związanych parafią i miastem. Na zakończenie Mszy świętej Ksiądz Prorektor zaprosił wszystkich Parafian do modlitwy o powołania, a także do wspólnej przyjaźni z seminarium poprzez Towarzystwo Przyjaciół WSD.
Przed błogosławieństwem Proboszcz parafii Ks. Dariusz Chlebowski zawierzył Miłosierdziu Bożemu Parafię i wszystkie jej rodziny, po czym odbyło się poświęcenie obrazów i pamiątek religijnych związanych głównie z Miłosierdziem Bożym. Po zakończonej Mszy świętej odbyło się indywidualne błogosławieństwo zgromadzonych wiernych przyniesionymi przez nich i poświęconymi obrazami.

kleryk Konrad Świnoga, rok II