KOMUNIKAT W SPRAWIE REKRUTACJI DO WSD

KOMUNIKAT W SPRAWIE REKRUTACJI DO WSD

Łódź, 4 czerwca 2018 roku

L.dz. 31/2018

KOMUNIKAT

(z prośbą o poinformowanie parafian)

Pośród wielu intencji, które Kościół nieustannie zanosi do Boga, szczególne miejsce zajmuje modlitwa o nowe powołania kapłańskie. Troska ta z mocą wybrzmiewa w naszej archidiecezji. Wierni słowom Jezusa: „żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało” prosimy Pana żniwa, aby wyprawił robotników do posługi w kościele łódzkim. Papież Franciszek od początku swojego pontyfikatu podkreśla, że „powołania rodzą się na modlitwie i z modlitwy; i tylko dzięki modlitwie mogą wytrwać i przynieść owoc” (rozważanie przed modlitwą Regina Coeli 21.04.2013).  Dotyczy to zarówno modlitwy tych, którzy czują się pociągani przez Jezusa jak i modlitwy całego Kościoła o odwagę dla nich.

Jako rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi serdecznie zapraszam do spotkania wszystkich, w których sercu pojawiła się myśl o kapłaństwie. Z każdym z przełożonych naszego seminarium można umówić się na rozmowę służącą głębszemu rozeznaniu życiowej drogi.

W trosce o lepsze przygotowanie do kapłaństwa, Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki, zgodnie z zaleceniami Stolicy Apostolskiej, rozszerza formację o rok propedeutyczny. Będzie to dodatkowy czas ożywienia i pogłębienia swojej relacji z Jezusem.

Najbliższa rekrutacja, na którą składają się egzamin wstępny z zakresu katechezy szkoły ponadgimnazjalnej i rozmowa kwalifikacyjna będzie miała miejsce w dniach 4-5 lipca br. (środa-czwartek). Kolejna odbędzie się 6-7 września b.r. (czwartek-piątek).

Kandydatów prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny: tel. 42 66 48 888

Szczegółowe informacje można uzyskać u swoich duszpasterzy lub na stronie internetowej: www.wsd.lodz.pl/rekrutacja/

Wszystkich wiernych serdecznie prosimy o żarliwą modlitwę w intencji powołań.

Z wyrazami szacunku oraz wdzięcznością za troskę o dzieło powołań

 

ks. dr Jarosław Pater

                                                                                   Rektor          .