Admissio – kandydatura Braci kursu V

W niedzielę, 8 grudnia, bracia z V kursu wyrazili gotowość przyjęcia święceń diakonatu i prezbiteriatu. Galeria zdjęć jest dostępna TUTAJ.

Czym jest kandydatura? Czym jest admissio? Bardzo trafnie wyraził to jeden z biskupów.

„Admissio – moment szczególny. Ci, którzy dzisiaj stają, aby powiedzieć wobec zgromadzonej wspólnoty „chcę”, tym krótkim stwierdzeniem wyrażają w rzeczywistości wolę: „Chcę tego, czego chce Bóg”. I na tym polega całe kapłaństwo. Jego wymiar ofiarniczy, bo ofiarując na ołtarzu Chrystusa ofiaruję jednocześnie siebie; jego wymiar służebny, bo odtąd mam poświęcić swoją własną wygodę dla dobra innych; jego wymiar mistyczny, bo jest się kapłanem tylko w zjednoczeniu z Chrystusem.
Bp. Marek Szkudło, z dn. 13.11.2017 r.

Obrzęd admissio w którym dziś uczestniczyliśmy jest oficjalnym przestawieniem kandydatów do święceń. Aktualnymi kandydatami naszej archidiecezji do święceń są:

Kowalski Łukasz (parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Pabianicach)
Maciejewski Mateusz (parafia pw. NMP Królowej Polski w Tomaszowie Mazowieckim)
Piechol Adrian (parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Marzeninie)
Pietrzak Krzysztof (parafia pw. św. Stanisława Kostki w Łodzi)
Staszewski Michał (parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Brzykowie)
Wąsowski Alan (parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Bradford, Wielka Brytania)
Werecki Bogdan (parafia pw. św. Józefa Robotnika w Konstantynowie Łódzkim)

Ważnym elementem kandydatury jest głos Kościoła, dlatego gdyby ktokolwiek wiedział coś o możliwych przeszkodach do święceń tych kandydatów, w imię dobra Kościoła, jest zobowiązany powiadomić o tym Księdza Rektora naszego seminarium.