W środę, 30 marca, blisko 4 tys. uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych Łodzi i okolic uczestniczyło w Arenie Młodych – największym wydarzeniu ewangelizacyjnym organizowanym przez Archidiecezję Łódzką. Pomysłodawcą Areny, która odbyła się już po raz 5. jest metropolita łódzki – ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś.

Dzisiejsze spotkanie, oparte było na przypowieści o Synu Marnotrawnym.
“Przygotowując tę Arenę mieliśmy takie poczucie, że ostatnie dwa lata covidowe, były bardzo trudnej jeśli chodzi o relacje domowe i szukaliśmy tekstu z Ewangelii, który pokazuje możliwe napięcia, ale też właściwe sposoby wychodzenia z tych napięć. Ta przypowieść o ojcu, który na dwóch synów, którzy nie potrafią znaleźć wspólnego języka  z nim  i między sobą, jest słowem, które jest warte połamania na Arenie w tym roku.” – podkreślił abp Ryś.

Szczególnym momentem każdej Areny Młodych jest adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym roku organizatorzy zadbali, aby Najświętszy Sakrament był jak najbliżej młodych, stąd specjalnie wykonana na tę okazję monstrancja była ustawiona nisko – bliżej młodych klęczących na płycie areny. W czasie adoracji, każdy z uczestników spotkania mógł skorzystać z sakramentu pokuty oraz modlitwy wstawienniczej, w której posługiwali też nasi klerycy.

Dopełnieniem spotkania był moment, kiedy po oczyszczeniu serca w sakramencie pojednania, młodzi mogli przystąpić do Komunii Świętej.

Klerycy naszego seminarium, jak co roku, pomagają w organizacji tego wydarzenia, poprzez pakowanie pakietów, czy szykowaniu Atlas Areny do tego wspaniałego wydarzenia.

Więcej zdjęć z tego wydarzenia dostępnych tutaj: https://wsd.lodz.pl/arena-mlodych-dzien-1-2/