Arena Młodych – dzień 2

Opublikowane przez Jakub Kuberski w dniu

W czwartek, 31 marca, odbył się drugi dzień Areny Młodych. Na to spotkanie przyjechało blisko 7 tys. młodych ludzi z Łodzi, Bełchatowa, Pabianic, Piotrkowa Trybunalskiego, Tomaszowa Mazowieckiego, Zgierza, Solcy Wielkiej, okolic Łęczycy, a nawet z Gdyni, a wszystko po to, by wspólnie modlić się, adorować Najświętszy Sakrament i przeżyć odnowienie swojej wiary i relacji z Jezusem.

Podczas tego spotkania, podobnie jak na spotkanie z uczniami szkoły podstawowej, oparte było na przypowieści o Synu Marnotrawnym. Fragment Ewangelii według św. Łukasz odczytał Adam Woronowicz – znany i ceniony aktor teatralny i telewizyjny.

Podobnie jak w pierwszym dniu Areny Młodych o relacjach pomiędzy Ojcem a jednym i drugim synem z ewangelicznej przypowieści oraz o naszej racji do Boga, który jest Ojcem mówił, w swoim słowie skierowanym – dziś – do uczniów szkół średnich, arcybiskup Grzegorz Ryś.

Momentem wyjątkowym każdej Areny Młodych jest adoracja Najświętszego Sakramentu połączona ze spowiedzią i modlitwą wstawienniczą. Każdy z młodych mógł podejść do kapłanów, którzy służyli posługą sakramentalną oraz do dwuosobowych grup wstawienników, wśród których byli również nasi klerycy, który posługiwali modlitwą.

Pod koniec spotkania, każdy z uczestników mógł przystąpić do Komunii Świętej. Jeśli nie był u spowiedzi mógł podejść do kapłana z palcem na ustach i poprosić o indywidualne błogosławieństwo.

FOTO: Archidiecezja Łódzka

Więcej zdjęć można zobaczyć pod linkiem: https://wsd.lodz.pl/arena-mlodych-dzien-2-2/