Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa Witalija Skomarowskiego

Opublikowane przez Jakub Kuberski w dniu

W czwartek, 6 października, w naszej wspólnocie gościliśmy Księdza Biskupa Witalija Skomarowskiego – biskupa diecezji łuckiej na Ukrainie.

Nasz gość przewodniczył wieczornej Eucharystii i wygłosił do nas homilię, w której opowiedział nam między innymi o momencie wybuchu wojny na Ukrainie.

“Pamiętam jak dziś, 24 lutego, godzina za dziesięć szósta rano. Obudził mnie alarm bombowy. Kiedy się schowałem, sprawdziłem Internet i zobaczyłem, że wojna trwa już od dwóch godzin” – powiedział w homilii Ksiądz Biskup.

W dalszej części opowiedział nam o swojej drodze powołania. Uświadomił nam, że nie zawsze ten obraz kapłaństwa, z jakim przychodzimy do seminarium, jest obrazem tego co będziemy robić po święceniach kapłańskich.

“Ja swoją wizję w ciągu 32 lat kapłaństwa spełniałem może przez cztery, pięć. Potem byłem sekretarzem biskupa, wicerektorem, rektorem i w końcu zostałem biskupem.”

Przed błogosławieństwem miało miejsce wyjątkowe zdarzenia. Ksiądz Biskup indywidualnie pobłogosławił i przez krótką chwilę porozmawiał, z jednym z kleryków z Ogólnopolskiego Seminarium dla Starszych Kandydatów do Święceń, który pochodzi z Rosji.

Ksiądz Biskup podziękował również w imieniu narodu Ukraińskiego za wszelką modlitwę i pomoc skierowaną w ich stronę.

Bardzo dziękujemy Księdzu Biskupowi za wizytę w naszej wspólnocie.

Święty Michale Archaniele – patronie Ukrainy – módl się za nami!


Galeria zdjęć