W sobotę 24 lutego 2018 alumni z Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi wzięli udział w X Mistrzostwach Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w Piłce Nożnej Halowej, rozgrywanym w Kielcach.Drużynę WSD w Łodzi stanowili: Michał Kardynia (kapitan), Marcin Skrzydłowski, Konrad Wilczyński, Damian Klepacz, Krzysztof Kucharski, Michał Lewiak oraz Krystian Lota.

Na 20 zespołów z całej polski łódzkie seminarium zajęło III miejsce. Zwycięzcami okazali się gospodarze mistrzostw, którzy wygrali z Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie. Rywalizacja sportowa była okazją do wspólnej modlitwy i integracji kleryków z całej Polski. Podczas zawodów zorganizowana została loteria, z której środki przeznaczone zostały na funkcjonowanie kieleckiego hospicjum, prowadzonego przez tamtejszą Caritas.

Mistrzostwa rozpoczęły się Mszą świętą, której przewodniczył delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. sportu – J. E. Ks. Biskup Marian Florczyk. W homilii duszpasterz kultury zdrowotnej i sportu diecezji kieleckiej ks. Krzysztof Banasik podkreślił zasadę fair play w tych mistrzostwach i życzył szlachetnego współzawodnictwa, umiejętności przeżywania zwycięstwa i porażki oraz podkreślił, że dla przyszłych kapłanów ważniejsza jest sprawność duchowa niż dokonania sportowe.

Całemu turniejowi towarzyszyła atmosfera prawdziwej wspólnoty. Podczas gry nie brakowało emocjonujących momentów, a poziom przygotowania sportowego stał na wysokim poziomie. Faza eliminacyjna mistrzostw miała miejsce w Centrum Rehabilitacji i Sportu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Mecze finałowe rozegrano z kolei w Centrum Rehabilitacji i Sportu Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego. Tam także nastąpiło podsumowanie. Nagrody wręczył rektor seminarium w Kielcach ks. dr Paweł Tambor.

Kategorie: Aktualności