XV zjazd TP WSD w Łodzi

Sobotnie popołudnie, 26 października, zgromadziło w gmachu seminaryjnym – już po raz XV – Towarzystwo Przyjaciół WSD. Rozpoczęliśmy Eucharystią w Bazylice Archikatedralnej, której przewodniczył ks. Jacek Kubis, który od samego początku był i tworzył dzieło Towarzystwa Przyjaciół WSD w Łodzi.

Po zakończonej Mszy świętej wszyscy udaliśmy się do refektarza seminaryjnego, by przy słodkim poczęstunku wspólnie porozmawiać, podzielić się doświadczeniami i własnymi przeżyciami wiary i dnia codziennego. Była też możliwość zwiedzenia budynku seminarium i zobaczenia, jak na co dzień żyjemy i mieszkamy.

Po wspólnych rozmowach spotkaliśmy się w dużej auli, aby obejrzeć przedstawienie maryjne, przygotowane przez alumnów łódzkiego seminarium. Ukazywało ono krótkie historie życia, związane ze szczególnym nabożeństwem do Matki Bożej, czterech Świętych (Jana Pawła II, Stanisława Kostki, Jacka Odrowąża OP i Maksymiliana Kolbego) oraz sługi Bożego Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Przedstawienie zostało nagrane i można je obejrzeć TUTAJ.

Na zakończenie spotkania wszyscy udaliśmy się na wspólną modlitwę różańcową do seminaryjnej kaplicy Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza. Jako drobny znak wdzięczności za tworzenie wspólnoty przyjaciół WSD, każdy z gości otrzymał upominek ze spotkania, którym w tym roku była torba z nadrukiem przedstawiającym gmach budynku seminaryjnego.

Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie, a także tym, którzy z różnych przyczyn nie mogli się pojawić. Jednocześnie zachęcamy do przyłączenia się do Towarzystwa Przyjaciół WSD!

GALERIA