Mszą świętą sprawowaną przez abpa Grzegorza Rysia metropolitę łódzkiego w kaplicy pw. Chrystusa Dobrego Pasterza we wtorek 19 czerwca br., zakończył się kolejny rok formacji w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi.

Przez ostatnie trzy tygodnie wytężonej pracy, alumni zdawali swoje egzaminy w sesji letniej, a teraz po jej zakończeniu, w modlitwie dziękują za miniony czas dorastania do kapłaństwa, który wyrażony został w zdobywaniu wiedzy, ale także poprzez liczne praktyki w czasie których spotykali się z wiernymi w parafiach, domach pomocy społecznej, szpitalach czy też punktach Caritas.

O doświadczeniu obecności Boga w swoim życiu, które jest dopełnieniem objaśnienia, poznanego w czasie studiów seminaryjnych, mówił w homilii do kleryków abp Grzegorz Ryś.

Eucharystię wraz z księdzem arcybiskupem koncelebrowali wychowawcy seminarium oraz księża profesorowie. Na liturgii, obok kleryków, obecne były także siostry karmelitanki, posługujące w seminarium.

Przed błogosławieństwem, metropolita łódzki prosił alumnów seminarium udających się na wakacje, aby modlili się w trzech następujących intencjach: o powołania do łódzkiego seminarium, za tych, którzy przyjdą na pierwszy rok – rok propedeutyczny oraz za diakonów, którzy po wakacjach, będą odbywać praktyki w parafiach Archidiecezji Łódzkiej.

Eucharystia zakończyła rok akademicki 2017/2018 – rok formacji duchowej i intelektualnej. Teraz klerycy udadzą się na wypoczynek oraz praktyki wakacyjne w parafiach, a także, już tradycyjnie kurs drugi, na miesięczny wolontariat do szpitala lub domu pomocy społecznej. Aktualnie w WSD, na pięciu kursach studiuje blisko 40 alumnów, wśród których jest sześciu wyświęconych w tym roku diakonów.

Homilia ks. abpa Grzegorza Rysia:

Kategorie: Aktualności