Odpust kursowy roku drugiego

21 marca, w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, swój odpust kursowy obchodził rok drugi. Ich patronem jest św. Benedykt z Nursji. Dzień wspomnienia jest nieprzypadkowy – w ten dzień wstawiennictwa świętego przywołują zakony benedyktyńskie. Uroczystej Eucharystii przewodniczył i homilię do zebranych w seminaryjnej kaplicy skierował ks. dr Jarosław Adamiak – wykładowca naszego seminarium.

Uroczystość św. Józefa w łódzkiej katedrze

W uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP – Patrona Kościoła Rzymskokatolickiego i Archidiecezji Łódzkiej w katedrze św. Stanisława Kostki w Łodzi odbyły się uroczystości związane ze świętem Patrona Diecezji oraz zamknięciem obrad IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej. Eucharystii przewodniczył Arcybiskup Grzegorz Ryś – metropolita łódzki. W Eucharystii uczestniczyła również nasza wspólnota seminaryjna.

Arena Młodych – dzień 3

Blisko 4, 5 tys. młodych ludzi z Łodzi, województwa łódzkiego, a nawet z Łomży i Trójmiasta uczestniczyło w dorocznych rekolekcjach dla młodzieży Arena Młodych – największym corocznym wydarzeniu ewangelizacyjnym dla młodzieży. W tym roku Arena Młodych, w odróżnieniu od poprzednich trwała trzy dni i była podzielona na trzy etapy – etap szkolny, etap parafialny (dekanalny) oraz ostatnie spotkanie, które odbyło się dziś w łódzkiej Start Arenie. Wspólnota seminaryjna uczestniczyła w tym wydarzeniu.

Arena Młodych 2023 – spotkanie w regionach

W Archidiecezji Łódzkiej trwają diecezjalne rekolekcje dla młodzieży pod nazwą Arena Młodych 2023. Po wczorajszych spotkaniach w szkołach ponadpodstawowych dziś – w drugim dniu rekolekcji – odbywają się spotkania w wyznaczonych wcześniej kościołach. W Łodzi była to katedra św. Stanisława Kostki, kościół św. Apostołów Piotra i Pawła (na starym Widzewie) oraz kościół pw. Chrystusa Króla (na Retkinii). Nasi klerycy brali czynny udział w tych wydarzeniach.