Za nami kolejny etap rozgrywek naszej siatkarskiej drużyny, która w środę 8 stycznia udała się do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej, aby rozegrać dwa mecze w ramach Siatkarskich Mistrzostw Polski Seminariów Duchownych.

Po grudniowej porażce z WSD Ełk nasi siatkarze pojechali na te mecze bardzo zmotywowani, aby zmyć złe wrażenie z poprzedniego meczu. Po przyjechaniu na miejsce zostaliśmy bardzo serdecznie ugoszczeni. Po krótkich rozmowach przy kawie, ruszyliśmy na rozgrzewkę – naszą motywację i wolę walki dało się wyczuć od samego początku.

Pierwszy mecz zagraliśmy z gospodarzem WSD Warszawa-Praga. Mecz, po emocjonującej końcówce, zakończył się wygraną naszej drużyny 3:0 (25:12; 25:14; 25:23)! Po kilkunastominutowej przerwie rozegraliśmy drugi mecz z naszymi braćmi z AWSD Białystok. Nasza drużyna poszła za ciosem i ten mecz także wygrała stosunkiem 3:0 (25:14; 25:22; 25:13). Dzięki tym dwóm zwycięstwom objęliśmy prowadzenie w grupie i czekamy na wyniki z innych meczów.

Naszym kolejnym przeciwnikiem będzie ekipa WSD Olsztyn, którą musimy pokonać, aby jeszcze utrzymać szansę awansu do decydującej fazy finałowej.

Zdjęcia z obu meczów i naszego pobytu w WSD Warszawsko-Praskim można zobaczyć w GALERII.