Blisko 4, 5 tys. młodych ludzi z Łodzi, województwa łódzkiego, a nawet z Łomży i Trójmiasta uczestniczyło w dorocznych rekolekcjach dla młodzieży Arena Młodych – największym corocznym wydarzeniu ewangelizacyjnym dla młodzieży. W tym roku Arena Młodych, w odróżnieniu od poprzednich trwała trzy dni i była podzielona na trzy etapy – etap szkolny, etap parafialny (dekanalny) oraz ostatnie spotkanie, które odbyło się dziś w łódzkiej Start Arenie.

Temu modlitewnemu spotkaniu przewodniczył, jak co roku, Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś – Metropolita Łódzki. W swoim słowie skierowanym do młodych mówił: “Jak pytacie: czego Jezus chce od spotkania z wami na Arenie, to ja wam ogłaszam: Jezus musi iść z wami do waszych domów, bo On chce tam z wami trwać! Jak nie chcecie, to nie musicie Go zaprosić, możecie siedzieć na tym drzewie w nieskończoność, ale możecie zejść prędko i usłyszeć, że dzisiaj – nie za 40 dni postu, nie za 20, czy za 50 lat, ale dzisiaj. Dzisiaj jest moment, kiedy możesz zejść z tego drzewa i zaprosić Jezusa do domu!”

Nasza wspólnota seminaryjna była bardzo zaangażowana w przebieg Areny Młodych. Posługiwaliśmy jako wstawiennicy, zapewniliśmy obsługę liturgiczną oraz pomagaliśmy wolontariuszom w przygotowaniu tego spotkania.

Poniżej krótka fotorelacja: