Papież Franciszek w swojej programowej adhortacji Evangelii gaudium tak pisze o Kościele: “Kościół «wyruszający w drogę» jest Kościołem otwartych drzwi. Wyjść ku innym, aby dotrzeć do ludzkich peryferii, nie znaczy biec do świata bez kierunku i bez sensu. Wiele razy lepiej jest zwolnić kroku, oddalić niepokój, aby spojrzeć w oczy i słuchać, albo odłożyć pilne sprawy, aby towarzyszyć człowiekowi, który pozostał na skraju drogi. Czasem Kościół jest jak ojciec syna marnotrawnego, który nie zamyka przed nim drzwi, aby mógł on wejść bez trudności, kiedy powróci” (pkt. 46).

Jeśli chcesz wejść w to spojrzenie, w spojrzenie na Kościół, który “wychodzi na ludzkie peryferia”, to ta konferencja jest dla ciebie! 🕊


Ojciec Święty zaprasza nas we wspólną drogę! Jest świadomy tego, że ta droga nie jest łatwa, ale jak sam pisze: “wolę raczej Kościół poturbowany, poraniony i brudny, bo wyszedł na ulice, niż Kościół chory z powodu zamknięcia się i wygody z przywiązania do własnego bezpieczeństwa” (pkt. 49).

Spróbujmy! Pójdźmy z nim!