Jak co roku, w połowie listopada nasza wspólnota seminaryjna uczciła swojego patrona – św. Stanisława Kostkę. Eucharystii z tej okazji przewodniczył i homilię wygłosił Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś – metropolita łódzki.

Uroczystość tę mogliśmy przeżywać we wspólnocie pięciu seminariów. Oprócz naszej wspólnoty modliły się z nami wspólnoty: Ogólnopolskiego Seminarium dla Starszych Kandydatów do Święceń, Seminarium Redemptoris Mater, Seminarium O.O. Franciszkanów oraz nasi bracia z Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu.

Ksiądz Arcybiskup w homilii powiedział między innymi takie słowa: “Nie widzę tego, co kiedyś widziałem. Przyzwyczaiłem się już do tego, to do mnie już nie krzyczy. Jest jeden z Kościołów Apokalipsy, do którego Jezus mówi – jesteś ślepy. Nie widzi, że nie jest ani zimny, ani gorący. To jest coś, co łatwo nam przychodzi – nie widzieć. Nie widzę, że nie jestem ani zimny, ani gorący – nie widzę, że jestem niejaki. To może być moment gwałtowny, gdy weźmiesz notatki z pierwszych rekolekcji w seminarium i widzisz, że możliwe jest, byś coś takiego kiedyś pisał. To jest ślepiec, który kiedyś widział, a dziś nie widzi. To jest moment, w którym go spotkamy.”

Po wspólnej uczcie duchowej przyszła pora na ucztę cielesną, po której tradycyjnie odbyły się rozgrywki piłkarskie między seminariami.


Święty Stanisławie Kostko, patronie naszej wspólnoty – módl się za nami!


Galeria zdjęć